Michał Buczkowski

skrzypce


Verita Nostra

Laureat prestiżowego stypendium Rządu Belgijskiego oraz Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego RP. Występował jako solista w wielu krajach Europy, a także na scenach australijskich.

Michał Buczkowski studiował w klasie skrzypiec u prof. Mirosławy Pawlak w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył w roku 2005. Następnie kontynuował edukację muzyczną w klasie prof. Roberta Szredera w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht w Holandii. W roku 2007 jako stypendysta programu Socrates-Erasmus odbył studia w klasie skrzypiec prof. Kati Sebastyen w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli. W czerwcu 2011 Michał Buczkowski ukończył z wyróżnieniem studia w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w klasie prof. Zygmunta Marka Kowalskiego. Grał w słynnej Sali Królowej Elżbiety w Brukseli, a także w Canberze na koncercie z udziałem szefa parlamentu Australii. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji w Holandii, Australii i Polsce. Od 2013 roku jest koncertmistrzem belgijskiej orkiestry Symphonia Assai i członkiem kameralnego zespołu BruSolites w Brukseli, skupiającego najwybitniejszych młodych muzyków w Belgii oraz Brussels Chamber Orchestra – jednej z najlepszych orkiestr kameralnych Europy. Michał Buczkowski brał udział w licznych kursach mistrzowskich w Polsce i Australii, prowadzonych przez osobowości świata muzycznego, a szczególne znaczenie miała dla niego współpraca z legendarną skrzypaczką Wandą Wiłkomirską. Pracował też m.in. z Frankiem-Peterem Zimmermannem, Michałem Grabarczykiem, Krzysztofem Węgrzynem. Z powodzeniem sięga po utwory z różnych epok, zaczynając od Bacha, a kończąc na muzyce współczesnej. Do grona jego ulubionych kompozytorów należy Karol Szymanowski, a szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują utwory francuskich impresjonistów, m.in. Claude Debussy’ego czy Maurice Ravela.

Najnowszym projektem artysty jest występ zatytułowany Noce w ogrodach Hiszpanii, w którym Michał Buczkowski wraz z Aleksandrem Wilgosem zestawiają najpiękniejsze utwory muzyki hiszpańskiej. Charakterystyczne rytmy i wpływy wielu kultur, które się na nią składają zachwycają szeroką gamą muzycznych emocji. Połączenie skrzypiec i gitary to najlepszy sposób, aby w pełni oddać piękno tej muzyki i przenieść słuchaczy w świat Hiszpanii z jej wyrazistymi melodiami i tańcami. Artyści pracują nad płytą z projektem - przewidujemy premierę wydawniczą wczesną wiosną 2017!


Najwyższa jakość wykonania oraz przemyślany repertuar nie zawiodą nawet najbardziej wymagających słuchaczy - serdecznie zapraszamy do kontaktu
i współpracy!

galeria zdjęć artysty

Galeria zdjęć artysty wkrótce

Galeria jest pusta